|  | 

Grytraktory

Chcesz opanować chwyty gitarowe?

Chcesz opanować chwyty gitarowe?
1 vote, 2.00 avg. rating (55% score)

Chwyty gitarowe to bardzo szeroki zagadnienie. Wiele muzyków ma kłopoty z chwytaniem ich i szybkim, choć czystym zmienianiem. Są na to proste ćwiczenia, zatem czytaj dalej…

Powiedzmy że właśnie studiujesz chwyty gitarowe dla początkujących lub te bardziej zaawansowane – jak sposób będziesz je ćwiczyć, żeby szybko widzieć efekty? Powinieneś uświadomić sobie, iż na poprawną grę chwytami składają się dwa elementy: dokładność i szybkość. Każdy z nich wymaga osobnego ćwiczenia

To jest jeden z istotniejszych powodów, czemu chwyty gitarowe dla większość początkujących gitarzystów kojarzą się z powykręcanymi palcami i ciągłym zmaganiem – nie są w posiadaniu sprawnego modelu ćwiczeń.

Jak przećwoczysz podstawowe akordy gitarowe to będziesz mógł zagrać praktycznie każdy radiowy przebój. Polecam kolejność uczenia się:
1. najpierw chwyty typu D, A, E, d, a, e
2. potem G, C
3. następnie F i B (z poprzeczką)

Oczywiście nie wyczerpuje to zasób akordów, ale obrazuje, abyś np. Nie zaczynaj od akordu F, bo będzie dla Ciebie zbyt trudny. Nieprawidłowa kolejność nauki to także jedna z przyczyn dlaczego tyle osób ma z tym problem.

Ostatnim elementem o którym wspomnę jest praktyczne stosowanie poznawanych akordów. Ucz się prostych piosenek, które używają poznawane właśnie przez Ciebie chwyty.

Dzięki temu będziesz widział efekty i to zachęci Cię do dalszej nauki i w efekcie coraz większych efektów.

Pamiętaj – chwyty gitarowe nie muszą być trudne i zajmować wieszność do nauczenia, tylko trzeba wiedzieć jak je poprawnie ćwiczyć.

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pokazał Ci właściwy sposób i dzięki temu będziesz w najbliższym czasie widział szybką poprawę Twojej gry oraz tego jak zmieniasz między sobą chwyty.

Pamiętaj, aby przede wszystkim czerpać radość z grania i niegdy nie dać się wciągnąć w „ćwiczenie dla ćwiczenia” bo to nie ma sensu.

Dlatego pójdź teraz do pokoju, weź gitarę, zamknij drzwi i ćwicz! Ćwicznie czyni mistrza… Pamiętaj również o podanych przeze mnie zasadach, ale one same w sobie nic nie dadzą, jeśli nie wprowadzisz ich w życie.

Jeśli nie wiesz które chwyty masz ćwiczyć to poszukaj jakiś darmowych tabeli akordów w internecie, wybierz kilka i zacznij pracować.

Potem znajdź proste kawałki, które opierają się na tych akordach i ćwicz ile się da!

Polecam utwory sprzed 20 lat znanych polskich zespołów jak np. Perfect, Lady Punk, T.Love itp. Ich piosenki są często stosunkowo proste i świetnie nadają się na ćwiczenie.

Gdy już będzie Ci dobrze szło, zacznij grać przed innymi – to całkowicie inne granie niż dla samego siebie. Może to być ognisko ze znajomymi bądź rodzina. To nie ma znaczenia, chodzi o to, aby zagrać przed kimś.

Po takim ćwiczeniu, powinieneś znacząco polepszyć swoją grę.

chcesz-opanowac-chwyty-gitarowe

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

 • Gry darmowe dla chłopców traktory

  Gry darmowe dla chłopców traktory

  Gra dla dzieci Mam dwóch synów, starszy ma już dziesięć lat natomiast młodszy ma dziewięć lat. Obydwaj są bardzo żywiołowymi dziećmi, których wszędzie pełno tak, że czasami ie jestem ich w stanie ogarnąć nawet wzrokowo. Bardzo często naśladują swoich kolegów ze szkoły, a najczęściej chcą te same zabawki co i oni mają, tak naprawdę to

 • Darmowe gry traktory i kombajny

  Darmowe gry traktory i kombajny

  Zalety grania w gry Temat gier komputerowych przewija się w rozmaitych publikacjach od momentu odkrycia Internetu. Dziś niemalże wszyscy się nim posługują – czy to ludzie młodzi, czy to ci znacznie starsi, bo każdy chce być na bieżąco z całym światem i każdy też oczekuje, że dzięki sieci będzie mógł czasami po prostu się zabawić

 • Gry traktory z przyczepami

  Gry traktory z przyczepami

  Internetowa rozrywka Żaden człowiek nie powinien rezygnować z czystej zwykłej rozrywki. A jednak ludzie pochłonięci w dzisiejszych czasach dążeniem do swoich celów, przeważnie polegających na kierowaniu karierą zawodową i dochodzeniu do jak największych pieniędzy, zapominają bądź naumyślnie nie gospodarują odpowiedniej ilości wolnego czasu, który mogliby potem przeznaczyć na zwykły odpoczynek. Jest on natomiast ważny dla

 • Traktor mania 2

  Traktor mania 2

  Gry traktorowe Gry traktorowe dla wielu fanów gier są świetną zabawą. Często wiąże się to z posiadaniem wirtualnej farmy. Gry polegają głównie na jeżdżeniu traktorami, które przystosowane są do ciągnięcia maszyn wykorzystywanych na farmie lub budowie. Dlatego gracze mogą poruszać się w grze nie tylko samym traktorem. Większość gier polega na zbieraniu plonów z pola,

 • Gry traktory 3d

  Gry traktory 3d

  Gry dla dzieci Coraz młodsze dzieci korzystają z urządzeń elektronicznych. Zbyt szybki i niekontrolowany kontakt z tabletem, komputerem lub smartfonem może mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Dlatego właśnie rodzice powinni towarzyszyć dzieciom podczas zabawy, kontrolować co dzieci oglądają i w jakie gry grają. Na początek przygody z grami można polecić gry traktory. Jest